Ako sa chrániť pred počítačovými vírusmi

Ako sa chrániť pred počítačovými vírusmi

V tomto článku sa dozviete viac o možnostiach a technikách, ako sa účinne brániť pred hrozbami internetu. Pri dodržaní rád, uvedených nižšie, minimalizujete riziko zavírenia.

 

1.) Používajte aktualizovaný operačný systém. Ak vám váš systém ponúka aktualizácie, neváhajte a sťahujte. Takýto systém má väčšiu odolnosť proti infikovaniu.

2.) Okrem operačného systému, udržujte aktualizované aj webové prehliadače. Či už využívate Chrome,IE,či Firefox majte ich aktualizované.

3.) Majte nainštalovaný antivírový systém, ktorý pravidelne aktualizujte.

4.) Pri prehliadaní internetových stránok klikajte len na veci, ktorým 100% dôverujete. Nedajte sa zmiasť informáciami o výhre, pozvaniami na online sex,či hláškami o infikovaní vášho PC. Pokiaľ vám idú prehrávať videá na stránkach ako youtube, či mojevideo, tak máte nainštalované všetko potrebné, preto neverte výzvam na stiahnutie “špeciálnych” prehrávačov.

5.) Neotvárajte odkazy v e-mailoch, ktorým nedôverujete, taktiež neposielajte peniaze neznámym ľuďom, ak e-mail prišiel od známej osoby, najprv ju skontaktujte osobne.

6.) Ak vám banka poslala e-mail, ktorý vás žiada o zaplatenie nedoplatkov (ktorých ste sa nedopustili), či chce vedieť vaše heslo, prípadne má záujem o inštaláciu špeciálnej aplikácie, nevykonávajte žiadnu akciu! Kontaktujte hotline vašej banky, kde sa informujte o situácii.

7.)  Dávajte si pozor na prípony súborov. Faktúry a ani dokumenty od šéfa nebudú mať koncovku .exe,.bat, či .vbs Návod, ako zobraziť prípony súborov nájdete tu

8.) Ak hráte nejakú hru či na PC, alebo na vašom smartphone a chcete do nej zlatky,diamanty, či iné výhody, kúpte si ich! Neverte radám, ktoré dokážu zaručiť nekonečné množstvo výhod. Tieto návody majú len jeden cieľ a to infikovať váš počítač.

9.) Keď nastane situácia, že vám niekto z vášho FB pošle správu v jazyku, ktorý primárne nepoužíva a k nej pribalí akýsi odkaz, tak naň neklikajte. Jedná sa opäť o pokus infikovania PC.

10.) Ak niekto píše v každom komentári po anglicky a ručí vám za zmenu farby vášho profilu, jedná sa opäť o podvod! Neklikať!Zdieľať