Ako si založiť Bitcoin peňaženku

Ako si založiť Bitcoin peňaženku

V minulom článku o Bitcoin-e sme  sa venovali jeho základnému popisu a funkčnosti.

V tomto článku si ukážeme, ako si jednoducho môžeš založiť Bitcoin peňaženku. Celý proces je veľmi jednoduchý a nezaberie ti viac ako 3 minúty. Nesmieme zabudnúť na fakt, že založenie je úplne ZDARMA, takže sa nemusíš obávať žiadnych poplatkov, či za založenie, alebo samotné fungovanie 🙂

Predtým než začneme tu je niekoľko dôvodov prečo si ju založiť:

  • možnosť obchodovania s Bitcoinom, jeho kurz sa každým dňom mení a kto je šikovný, vie dobre zarobiť na výkyvoch kurzov.
  • nákupy online… mnoho zahraničných obchodov podporuje nákupy cez bitcoiny. Niektoré túto formu preferujú a niekedy dávajú na nákup cez Bitcoin veľké zľavy z produktov.
  • nákup, čakanie, predaj. Keďže bitcoin stále rastie, nie je zlé si nejaký zadovážiť a o nejaký čas predať za omnoho vyššiu sumu. Len v marci 2016 mal kurz 450$ dnes je to viac ako 620€. Čo by znamenalo veľký výnos!
  • Odblokovanie šifrovaného počítača. Ak sa ti náhodou do tvojho počítača dostal vírus a zašifroval všetky dáta, ty nemáš možnosť ich od šifrovať a mali veľkú hodnotu, mnoho útočníkov preferuje platbu cez Bitcoin za odšifrovanie. (takáto platba by mala byť poslednou možnosťou)
  • Rýchla platba, prevody medzi peňaženkami sú veľmi rýchle. Platba je vykonaná už do 30 minút.

 

Založenie Bitcoin peňaženky:

1.) Stačí ísť na adresu https://blockchain.info/wallet/#/signup
Tam zadáš svoju -emailovú adresu, zvolíš si heslo (odporúčame zvoliť si silné heslo, keďže ide o finančný účet. Ako vyzerá silné heslo?) a pokiaľ súhlasíš s podmienkami (ktoré zaškrtneš), stlačíš tlačidlo Continue.

2.) Na tvoj email ti príde odkaz na aktiváciu účtu (Verification Link) na ten stačí kliknúť a tvoj účet bude aktívny. Okrem toho sa v danom emaily nachádza aj položka Login Link tá slúži na prihlasovanie sa do administrácie. Vždy na ňu stačí kliknúť a prihlásiť sa pomocou svojho hesla.

3.) Tak a už máš svoju Bitcoin peňaženku aktívnu 😉 Odteraz môžeš posielať a prijímať bitcoiny. Ak nevieš ako na to, pozri si tento článok, kde ťa to naučíme.

 Zdieľať