Ako urobiť dotazník

Ako urobiť dotazník

Tento článok vám napovie, akým spôsobom si môžete vytvoriť elektronický dotazník, hodí sa hlavne pokiaľ chcete urobiť prieskum,  ktorý neskôr môžete použiť napr. do seminárnej, či bakalárskej práce.

KLIKNI PRE ZOBRAZENIE AKTUALIZOVANÉHO NÁVODU

 

Stačí mať Google účet a ide sa na to! V tomto článku sa bude používať Google Docs ktorý je v tejto dobe už na Google Drive

 

1.) Prejdeme na web https://drive.google.com kde klikneme na Vytvoriť a potom zvolíme Formulár

Hlavná stránka Google Drive

 

Vyberáme možnosť Formulár

 

 

2.) Nazveme si svoj nový formulár a vyberieme si šablónu, ktorá nám bude najviac vyhovovať,klikneme na Ok.

Výber šablóny pre Formulár

 

3.) Ak sa nám názov nepáči, môžeme ho kliknutím na predtým zadaný názov zmeniť, môžeme mu pridať aj popis. A následne už len vypĺňame otázku a vyberáme možnosti. Ak sa nám náhodou nepozdáva môžeme ju celú aj s odpoveďami vymazať, pomocou ikon napravo.

Zadávame otázku

 

4.) Ak máme otázku pripravenú môžeme dať Hotovo a pokračovať vo vytváraní ďalších otázok. Výber je naozaj veľký, pridáte si to, čo pri ďalšej otázke budete potrebovať.  Napr. Začiarkavacie políčka.

Ukončujeme otázku

Vytvárame novú otázku

 

 

5.) Ak sme si všetko pripravili a chceme dotazník zverejniť, stačí stlačiť Odoslať formulár.

Odosielanie formulára

 

 

6.)  Po odoslaní sa nám zobrazí tabuľka, kde môžeme svoj odkaz zdieľať, či už priamo zadaním do prehliadača, alebo cez Facebook a pod.

Zdieľanie dotazníka

 

7.) A takto nejako bude vyzerať váš dotazník, takto ho každý uvidí vo svojom prehliadači.  Za príklad bola zvolená predvolená šablóna.

Výzor v prehliadači

 

8.) Odpovede ktoré boli uložené, nájdeme na základnej stránke Google Drive pod názvom formulára, ktorý sme si zvolili. Následne z horného menu vyberieme Odpovede a potom Súhrn odpovedí hneď po tom uvidíme grafy odpovedí a pod.

Zobrazenie súhrnu odpovedí

 

Zobrazenie grafov odpovedí

Tak a hotovo váš dotazník je hotový.

KLIKNI PRE ZOBRAZENIE AKTUALIZOVANÉHO NÁVODU

 

 Zdieľať