Ako zistiť, či je web bezpečný

Ako zistiť, či je web bezpečný

Mnohokrát surfujeme po stránkach bez ohľadu na to, aby sme dopredu mohli predpokladať, či sú naozaj bezpečné, alebo či si pri sťahovaní akýchsi super smajlíkov nestiahneme aj super problémy. Pokiaľ máte aktualizovaný antivírový program, tak by problémy nemali nastať, dokonca niektoré AV produkty integrujú tzv. koliesko pri hľadaní na google.

Červená – web je nebezpečný, možné riziko problémov

Zelená – daný web je bezpečný

Takéto riešenie poskytuje napríklad AVG

 

Ale poďme sa pozrieť,  na situáciu kedy AVG, alebo podobný AV s touto funkcionalitou nemáte. Super riešením pre Google Chrome, ale aj Firefox je rozšírenie s názvom WOT (Web Of Trust)

 

Toto rozšírenie sa aplikuje nielen na vyhľadávacie nástroje, ale aj napríklad na odkazy na FaceBooku, alebo odkazy po celom internete. Znova platí pravidlo o červenej, zelenej, ale tu sa do hry dostáva aj oranžová. Okrem toho, že sú pri odkaze tieto “kolieska bezpečnosti” v prípade nezbezpečnej stránky budete automaticky vyzvaný na jej opustenie.

 

 

Ako to ale funguje?

 

WOT je vlastne komunita ľudí, ktorá hodnotí a komentuje webové stránky a ich bezpečnosť. K tejto komunite môžete prispieť aj vy, stačí sa buď zaregistrovať, alebo priamo bez registrácie hodnotiť cez doplnok daný web.

 

Kliknite sem a surfujte bezpečne!

 

Web Of Trust

 

TIP PRE VÁS: Tvorba web stránok od visibly.skZdieľať