Čo je responzívny web?

Čo je responzívny web?

Každý, kto mal záujem o tvorbu webstránky v poslednom období musel počuť slovíčko responzivita a ostatné slová s ním spojené.

Mnoho ľuďom toto slovné spojenie ale nič nehovorí , a preto sa v tomto článku dozvieš čo to vlastne je a prečo by si takýto web mal mať aj ty.

Čo je responzívny dizajn/web?

V skratke responzívny web je taký, ktorý sa prispôsobí veľkosti obrazovky, na ktorej je prezeraný. Či už ide o mobil, tablet, alebo iné zariadenie, webstránka prispôsobí svoju navigáciu tak, aby sa na nej lepšie orientovalo a obsah tak, aby sa lepšie čítal.


Výhody responzívneho webu/dizajnu:

  • jednou z najväčších výhod je fakt, že 60% používateľov internetu používa na prezeranie stránok svoj mobil či tablet. Tým že bude mať aj tvoja stránka responzívny dizajn, získaš viac používateľov mobilných zariadení, ktorí na nej aj dlhšie ostanú, keďže sa budú vedieť lepšie orientovať. Tak získaš viac príjmov z reklamy, či vďaka tomu nakúpia práve u teba a nie u konkurencie, ktorá responzívny web nemá 🙂
  • druhou nemenej vzácnou výhodou je aj to, že Google od roku 2015 umiestňuje responzívne webstránky vyššie vo vyhľadávaní.

 

Zasmej sa konkurencii, premeň svoju webstránku na responzívnu, získaj viac návštev a zvýš komfort prezerania aj na mobile 🙂

 Zdieľať