Japonci vyvíjajú holografickú asistentku v štýle anime

Japonci vyvíjajú holografickú asistentku v štýle anime

Japonská spoločnosť Vinclu začala s vývojom holografickej osobnej asistentky.

Pôjde konkrétne o zariadenie s názvom GateBox. Vo svojich útrobách bude obsahovať interaktívnu umelú inteligenciu, ktorá bude mať viditeľnú podobu (anime) postavy. Tvorcovia jej dali meno Hikari Azuma. Tento “Holografický komunikačný robot” môže poslúžiť ako pomocník, ale aj ako spoločník.

Asistentka využíva technológiu internetu vecí a vďaka tomu dokáže ovládať televíziu, klimatizáciu osvetlenie. Taktiež dokáže kontrolovať elektronickú poštu, či po náročnom dni vyhrievať vaňu. Okrem iného môže poslúžiť aj ako budíček, či osobný fotograf.

Podľa tvorcov sa dokáže prispôsobiť osobnosti používateľa a na základe toho meniť svoje správanie. Veľkou výhodou je aj fakt, že asistentka je učenlivá a dokáže vykonávať isté úkony podľa zvyklostí jej majiteľa.

Ako budú vyzerať plánované schopnosti tejto asistentky si môžeš pozrieť vo videu nižšie:

Vo videu asistentka víta svojho majiteľa, s otázkou “Ako bolo v práci”, taktiež vo videu nájdeme záber, kde ho budí a informuje ho o počasí vonku.

 

Predobjednávky by mohli byť spustené do konca tohto roka. Asistentka je zatiaľ len vo fázy vývoja, v ktorom sa zlepšujú jej komunikačné schopnosti. Jej cena sa bude pohybovať v hodnotách do 800€. Všetko ale záleží od úspešnosti kampane verejného financovania, ktorá začne na jeseň. Tým, ktorým by sa jej výzor nepáčil, pre tých vývojári pripravujú ďalšie možnosti vzhľadu.

 

Zdroj:

Gatebox

CnetZdieľať